FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 1/16" |
| Length | 9 3/8" |
| Width | 7 11/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 2.7 |
| Ship length (cm) | 23.81 |
| Ship width (cm) | 19.53 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Micrometer Torque Wrenches
- Marking and Warning Tapes
- Carbon Monoxide and Smoke Detectors
- Hydraulic Flow Dividers
- Wheel Nut Indicators
- FERNCO Corrugated Pipe Couplings
- HELICOIL Complete Working Gages, UNC, 2B
- IRONCAT MIG Welding Gloves, Goatskin/Cowhide Leather
- SALISBURY Class 00 Lineman Gloves Kit, 11 Inch, Black
- AIR HANDLER Pocket Air Filters
- SPEARS VALVES PVC Unitized Actuated Pneumatic Diaphragm Valves, SR Thread, FKM O-Ring
- KUNKLE Series 6010 Safety Relief Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Leak Resistant Containers, Patient ID Label
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10081 Air Filter, 9-3/8 Inch L, 1-1/16 Inch H
€40.10 /unit
