FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 23/32" |
| Length | 14 1/8" |
| Width | 10 7/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.37 |
| Ship length (cm) | 35.88 |
| Ship width (cm) | 25.96 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Compact Fluorescent Lamps (CFL)
- Cart and Truck Lids
- Hose Stations
- Tap Adapters
- KRYTOX 240AA Series Aerospace Grade Fluorinated Grease
- RUD CHAIN ABA Lifting Points For Welding
- RUD CHAIN PP-VIP So-Powerpoint Direct Vip Chain Connection Hoist Rings, Metric Thread
- BURNDY Linkit Series Service Entrance Compression Sleeve
- HOFFMAN Type 4 Free Stand Disconnect With Quick Release Hinge Enclosures
- AIRMASTER FAN HVEX Series Direct Drive High Pressure High Velocity Fans
- WEG Foot Mount, Refrigeration Motors
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10076 Air Filter, 14-1/8 Inch L, Element Only
€40.86 /unit
