FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 1 5/8" |
| Length | 11 5/8" |
| Width | 6 7/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.13 |
| Ship length (cm) | 29.53 |
| Ship width (cm) | 17.46 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Sanitary Ball/Shut Off Valves
- Connecting and Clevis Links
- Pneumatic Actuated Valves
- Electric Shear Accessories
- Fiberglass Sheets Film and Flat Stock
- DESTACO 8007 Series Pneumatic Toggle Clamps
- LOUISVILLE FS1400HD Series Fiberglass Step Ladders
- MECHANIX Muticam Fastfit Tactical Gloves
- FERNCO Pipe Repair Kits
- ANVIL AS624 Series Closed Angle Connectors, 2-Hole
- KELCH Boring Bar Holder, 100 mm
- HOFFMAN Water Cooled Sealed Air Conditioners
- WESTWARD Grease Feeders
- OETIKER HIP 2000 Series Hand Installation Pincers
- SIOUX CHIEF Nylon Bulkhead Union Adapters
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10073 Air Filter, 11-5/8 InchL x 6-7/8 InchW x 1-5/8 InchH
€32.51 /unit
