FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Element Only | No |
| Height | 1 5/8" |
| Length | 9 1/4" |
| Outside Dia. | 8 1/8" |
| Width | 8 1/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.13 |
| Ship length (cm) | 23.5 |
| Ship width (cm) | 20.64 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Storage Trunks and Site Boxes
- Zone Valves
- Tub Racks
- Air Hammer Chisel Retainers
- Welding Blankets Curtains and Screens
- DESTACO 237 Series Horizontal Hold Down Clamps
- LOUISVILLE FS2000 Series Fiberglass Step Ladders
- DWYER INSTRUMENTS GBT Series Glow-in-the-Dark Bimetal Thermometers
- MCR SAFETY Cut Pro Ninja Force Cut Resistant Work Gloves
- ANVIL AS560 Series Channels, Solid
- CONDOR Vinyl, Security Sign, Restricted Area
- VERMONT GAGE Go/NoGo Standard Thread Plug Gages, 1 1/4-12 Unf
- ZURN EZ1 Top Assembly Adjustable Floor Drains
- NIBCO S-111-LF Series Gate Valves, Lead-Free, Rising Stem, Solder Ends
- MERSEN FERRAZ Protistor Fuses, Size 27x60, gR, 800VAC
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10070 Air Panel Filter, 1-5/8 InchHx8-1/8 InchWx9-1/4 InchL
€18.80 /unit
