FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Rectangular |
| Description/special Features | Cabin Air Filter Element |
| Element Only | No |
| Filter Design | Element Only |
| For Use With | Kia Sorento |
| Height | 1 3/16" |
| Length | 10 9/32" |
| Width | 7 29/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 3.02 |
| Ship length (cm) | 26.11 |
| Ship width (cm) | 20.08 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Film Tape
- Circuit Tracers
- Flexible Barrier System Components
- Electric Infrared Heater Accessories
- Gasket Cutter Accessories
- MEMPHIS GLOVE Ninja Ice Insulated Work Gloves
- ANVIL 005G Series J Style Hangers, Electro-Galvanized Steel
- ANVIL AS520S Series Channel With Long Slots
- ANVIL 2858 Series Buttweld Lateral Anvilets, Extra Strong
- ARLINGTON INDUSTRIES TV Box Cover, Plastic
- BUSSMANN 170M Series Specialty Fuses
- GROVE GEAR GR Series, WHMQ-H1 Style, 818 Size, Ironman Worm Gear Reducers
- ARLINGTON INDUSTRIES Steel Sealing Locknuts With PVC Molded Seal
- PALMETTO PACKING Packing Seals, 1 Square Inch
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10067 Air Filter, 1-3/16 Inch H, 10-9/32 Inch L
€36.76 /unit
