FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Oval |
| Description/special Features | Oval Air Element With Foam |
| Element Only | No |
| Height | 9 9/16" |
| Includes | Foam |
| Length | 11 1/32" |
| Outside Dia. | 8 1/16" |
| Width | 8 1/16" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.09 |
| Ship height (cm) | 29.21 |
| Ship length (cm) | 30.73 |
| Ship width (cm) | 24.89 |
| Country of Origin | US |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hole Saws
- Supplied Air Accessories
- Garden Hoses
- Wire Management Tools
- Specialty Hinges
- ML KISHIGO Contrasting Mesh Vests, Orange
- ANSELL 59-801 Hyflex Protective Sleeves
- CAMLOCK FITTINGS Type E Male Cam and Groove Adapter, Hose Shank
- JOHN GUEST Union Connectors, Acetal Gray
- ANVIL AF035D Series Model K Lateral Sway Brace, Plain
- BEL-ART - SCIENCEWARE Standard Spout, Vented Wash Bottle, Wide Mouth
- BAND-IT Band Clamp Galvanised Carbon Steel
- VULCAN HART Contactor, 3 Pole
- BROWNING Gearbelt Pulleys with Q-D Bushings For L075 Belts
- REGAL Cobalt End Mills, 60 Deg. High Spiral, Single End, HSS, CC, 3 Flutes, Bright
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10061 Air Filter Element, 9-9/16 Inch H, 11-1/32 Inch L
€111.58 /unit
