FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 51 39/64" |
| Length | 12 31/32" |
| Width | 2 1/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 131.09 |
| Ship length (cm) | 32.94 |
| Ship width (cm) | 5.16 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hydraulic Tool Accessories
- Temperature Probes
- Cable Pulling Jaw Grips
- Electrostatic Air Filters
- Rotary Evaporator Accessories
- OIL SAFE Cartridge Tube Hanging Hooks
- MECHANIX The Original Multicam Tactical Gloves
- FACOM 115A Monkey Wrenches
- VIBCO MHISS Silent Pneumatic Turbine Vibrators
- MAYHEW TOOLS Half Round Nose Chisels
- APPROVED VENDOR Tubeless Pneumatic Wheel
- APPROVED VENDOR Scoops Without Rubber Grips
- SPEEDAIRE Rotary Actuators
- NORTON ABRASIVES R860 BlueFire ZA Coarse Grit TR Plastic Flat Mini Flap Discs, Type III
- MERIT BRASS 1602 Long Radius Pipe 45 Deg Elbows
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10060 Air Filter, Panel Air Element, 12-31/32 Inch H
€34.16 /unit
