FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Filter Design | Element Only |
| For Use With | Acura, Honda Automotive, Light Duty Trucks |
| Height | 1 7/8" |
| Includes | A. Gasket Attached |
| Length | 11 9/16" |
| Width | 6 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.18 |
| Ship height (cm) | 5.33 |
| Ship length (cm) | 30.23 |
| Ship width (cm) | 18.29 |
| Country of Origin | TW |
Explore More
- KEYSHAFT
- Capacitors
- Beverage Dispensers
- Brake Lines
- Wheel Nuts and Caps
- Food Mixers And Blenders
- FALLTECH Belly Pads with Upper Torso Connection, Tongue
- DESTACO 351-M Series Pull Action Latch Clamps
- RUD CHAIN WPP-VIP Powerpoint Direct Vip Chain Connection Hoist Rings
- ACME ELECTRIC Single Phase Dry Type Distribution Transformers, 120/208/240/277V Delta Primary
- LAMP Magnetic Touch Latches, Long Stroke
- LEGRIS 3149 Series Twin Banjos
- NIBCO 901-7 Series DWV Trap Adapters, C x SJ, Wrot
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10058 Automotive Air Filter, Panel, Engine, Rectangular, Panel, 11 9/16 Inch Overall Length
€28.27 /unit
