FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Filter Design | Element Only |
| For Use With | Honda Civic, Cr-V |
| Height | 2 5/16" |
| Includes | A. Gasket Attached |
| Length | 9 11/16" |
| Width | 5 5/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.87 |
| Ship length (cm) | 24.61 |
| Ship width (cm) | 14.29 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Totes
- Emergency Lighting Batteries
- Copper Rod Stock
- Carbon Monoxide and Smoke Alarm Accessories
- Temperature and Humidity Transducers
- LOC-LINE Hose Kits
- MUELLER INDUSTRIES 11M-N Iron Body Y Strainers
- ANVIL AS1911 Series Pipe Rollers
- ANVIL AS2504 Series Square Washers With Channel Guide, Electro-Galvanized
- ANVIL AS604 Series 2-Hole Corner Angle
- MAXPURE Ferrule
- BATTERY DOCTOR Anti-Corrosion Greases
- KERN AND SOHN OZB-IR Series Ring Illuminations
- KRAFT TOOL CO. Trowels
- BANJO FITTINGS Locking Cam Lever Poly Couplings, 1-1/2-Inch
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10057 Panel Air Filter, 2-5/16 Inch H
€22.14 /unit
