FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Element Only, Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2" |
| Includes | Gasket |
| Length | 11 1/8" |
| Width | 7 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 5.08 |
| Ship length (cm) | 28.26 |
| Ship width (cm) | 19.05 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Thermometers
- Compressed Air Sprayers
- Wood Drilling Bit Sets
- Temporary Emergency Shelters
- Key Locks
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, 4H5H, Metric Coarse
- ANSELL 74-301 Hyflex Uncoated Cut Resistant Gloves
- PYRAMEX OTS Over the Spectacle Eyewears
- OMRON D4CC General-Purpose Limit Switch
- MAIN FILTER INC. Interchange Hydraulic Filters, Polyester, 10 Micron, Viton Seal
- STARRETT 94316 Series Meatkutter Premium Polished Steel Band Saw Blade Coil Stock
- ZSI-FOSTER Beta Adapter Components, Group 2 H5
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10047 Air Filter Element, 2 InchHx7-1/2 InchWx11-1/8 InchL
€167.08 /unit
