FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Air Element |
| Element Only | Yes |
| Height | 2 17/32" |
| Length | 8 3/16" |
| Width | 7 13/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.47 |
| Ship height (cm) | 7.87 |
| Ship length (cm) | 27.94 |
| Ship width (cm) | 26.16 |
| Country of Origin | MX |
Explore More
- KEYSHAFT
- Stock Carts
- Drop-In Anchors
- Push On Hose Fittings
- Eyebolts
- Tire Inflation Cages
- LOC-LINE Fixed Mount
- ANSELL 02-100 Alphatec Highly Chemical Resistant Gloves
- JOHN GUEST Stem Adapters, NPTF Thread, Acetal White
- BUSSMANN Fuse Holders for Fuse Series ATC
- MARTINS INDUSTRIES Magnum Plus Tyre Balancing Beads
- GRAINGER Polycarbonate Clear Impact Resistant Films And Rolls
- MITUTOYO 141 Series Inside Micrometers
- MERSEN FERRAZ Low-Voltage Fuses
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10046 Engine Air Filter, Panel Design
€41.32 /unit
