FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 1 11/16" |
| Includes | Pull Tabs |
| Length | 10 29/32" |
| Width | 7 27/32" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.29 |
| Ship length (cm) | 27.7 |
| Ship width (cm) | 19.92 |
Explore More
- KEYSHAFT
- Step Stools
- Stepladders
- Portable Material Lifts
- Toggle Clamp Spindle Assemblies
- Corded Oscillating Tools
- OIL SAFE Premium Pump Body Collars
- MEMPHIS GLOVE NXG Work Gloves, 15 Gauge, White, Nylon Shell
- RINGERS GLOVES Thermal Insulated Impact Gloves
- LOC-LINE Element Clamps With Screws
- LAMP ESR-3813 Series Full Extension Drawer Slides
- HEATHROW SCIENTIFIC Reagent Reservoir, 25mL Capacity
- REELCRAFT Single Line Welding Hoses
- VESTIL LM Series High Rise Booms, Telescoping
- CLEVELAND General Purpose Chip Free Thread Forming Taps
- STAFFORD MFG Signature Series Two Piece Square Bore Clamp Couplings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10044 Air Filter, Panel Air Element, 1-11/16 Inch H
€22.28 /unit
