FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 1 39/64" |
| Length | 11 7/64" |
| Width | 8 51/64" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.9 |
| Ship height (cm) | 4.09 |
| Ship length (cm) | 28.22 |
| Ship width (cm) | 22.34 |
| Country of Origin | CN |
Explore More
- KEYSHAFT
- Hook Cutters
- Antifatigue Mats
- Fire Alarm Control Panels
- Pilot Air Control Valves
- Circuit Breaker Enclosures
- IRONCLAD Tuff Chix Work Gloves
- TURTLESKIN SBL-DG2 Plus Cut Resistant Sleeves
- DICKSON 4 Inch Pressure Chart Recorders
- FERNCO Pipe Repair Kits
- LAMP ESR-4513 Series Full Extension Drawer Slides
- THERMCO Hydrometer Brix
- SPEARS VALVES CPVC Butterfly Valves, Buna-N
- GRAINGER Job Master Series Chests
- SPEC Metric Compression Springs, Music Wire, 18.5 mm Outside Dia.
- NIBCO 6517 Series Socket Caps, S, Kynar Red PVDF Schedule 80
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10040 Air Filter, Panel Air Element, 1-39/64 Inch H
€32.18 /unit
