FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Air Filter Design | Panel |
| Description/special Features | Panel Air Element |
| Element Only | No |
| Height | 2 13/64" |
| Length | 9 29/32" |
| Width | 7 13/64" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.33 |
| Ship height (cm) | 5.59 |
| Ship length (cm) | 25.15 |
| Ship width (cm) | 18.29 |
| Country of Origin | KR |
Explore More
- KEYSHAFT
- Centrifuge Tubes and Accessories
- Receptacle and GFCI Testers
- Hydraulic Flow Dividers
- Thermocouple Probes
- NEMA Magnetic Contactors
- KEO Dovetail Cutters, Carbide Tipped
- MUELLER INDUSTRIES 105MAT-N Silent Check Valves
- GLOBE SCIENTIFIC Jars, Wide Mouth, 120 mm Opening
- ANVIL AS668 Series 6-Hole Three Angle Connectors
- GLOBE SCIENTIFIC Flange Plug Caps, For 17mm Tubes
- EATON Motor Drive Isolation Ventilated Transformers
- HUMBOLDT Reflux Extractor Sets
- GRAINGER Rings
- NORTON ABRASIVES A211/A213 Adalox AO Coarse Grit Paper Sheets
- NIBCO F-617-O Series Gate Valves, Class 125, Cast Iron, Flanged
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
BALDWIN FILTERS PA10039 Air Filter, Panel Air Element, 2-13/64 Inch H
€45.23 /unit
