Item: CG6BXWModel: STN-024-0650-DW
Item Scissor Lift Table
Base Width 60"
Load Capacity 65000 lbs.
Lowered Height 18 7/8"
Lowered Height 18.875"
Max. Platform Length 96"
Max. Platform Width 84"
Min. Platform Length 72"
Min. Platform Width 60"
Number Of Cylinders 6
Time 50 sec.
Travel Length 24"