AUTOQUIP SRM-060-0060 Scissor Lift Table, 52 Inch Platform Width, 69 Inch Height, 6000 lbs Capacity
Item: CG6BRVModel: SRM-060-0060
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Scissor Lift Table
Base Length 94"
Base Width 31"
Load Capacity 6000 lbs.
Lowered Height 9"
Max. Platform Length 114"
Max. Platform Width 52"
Min. Platform Length 96"
Min. Platform Width 48"
Number Of Cylinders 2
Raised Height 69"
Time 80 sec.
Travel Length 60"