Item: CG6DEQModel: SBB-96216-300
Angle 90°
Axle Load 24000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Load Capacity 30000 lbs.
Lowered Height 10.38"
Max. Platform Length 240"
Max. Platform Width 120"
Min. Platform Length 216"
Min. Platform Width 96"