Item: CG6DENModel: SBB-96192-300
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bascule Bridge
Angle 90°
Axle Load 24000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Load Capacity 30000 lbs.
Lowered Height 10.38"
Max. Platform Length 216"
Min. Platform Length 192"