AUTOQUIP SBB-72216-150 Bascule Bridge, 96 Inch Platform Width, 8.25 Inch Height, 15000 lbs Capacity
Item: CG6DDNModel: SBB-72216-150
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bascule Bridge
Angle 90°
Axle Load 12000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Lowered Height 8 1/4"
Lowered Height 8.25"
Max. Platform Length 240"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 216"
Min. Platform Width 72"