AUTOQUIP DBB-96228-100 Bascule Bridge, 120 Inch Platform Width, 8.25 Inch Height, 10000 lbs Capacity
Item: CG6DCLModel: DBB-96228-100
In Stock
Get it by Friday, May 22
Angle 90°
Axle Load 8000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Lowered Height 8 1/4"
Lowered Height 8.25"
Max. Platform Length 252"
Max. Platform Width 120"
Min. Platform Length 228"
Min. Platform Width 96"