Item: CG6DEEModel: DBB-96216-200
In Stock
Get it by Friday, May 22
Angle 90°
Axle Load 16000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Load Capacity 20000 lbs.
Lowered Height 10.31"
Max. Platform Length 240"
Max. Platform Width 120"
Min. Platform Length 216"
Min. Platform Width 96"