AUTOQUIP DBB-72216-300 Bascule Bridge, 96 Inch Platform Width, 10.38 Inch Height, 30000 lbs Capacity
Item: CG6DEWModel: DBB-72216-300
In Stock
Get it by Friday, May 22
Angle 90°
Axle Load 24000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Load Capacity 30000 lbs.
Lowered Height 10.38"
Max. Platform Length 240"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 216"
Min. Platform Width 72"