AUTOQUIP DBB-72204-200 Bascule Bridge, 96 Inch Platform Width, 10.31 Inch Height, 20000 lbs Capacity
Item: CG6DDYModel: DBB-72204-200
In Stock
Get it by Monday, May 25
Angle 90°
Axle Load 16000 lbs.
Curb Height 6"
Curb Height (in.) 6"
Load Capacity 20000 lbs.
Lowered Height 10.31"
Max. Platform Length 228"
Max. Platform Width 96"
Min. Platform Length 204"
Min. Platform Width 72"