ULTRA-DEX USA SCFT B32MM-416 Boring Bar | AH3WMN 33NL04
ARCH CUTTING TOOLS SCFT B32MM-416 Boring Bar
Item: AH3WMNModel: SCFT B32MM-416
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Boring Bar
Ansi Code SCFT B32MM-416
Ansi Number SCFT B32MM-416
Bar Dia. 1.259"
Cutting Application Boring
Min. Bore Dia. 1.575"
Overall Length 416 mm
Shank Dia. 32 mm