ULTRA-DEX USA SCFT B32MM-320 Boring Bar | AH3WMM 33NL03
ARCH CUTTING TOOLS SCFT B32MM-320 Boring Bar
Item: AH3WMMModel: SCFT B32MM-320
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Boring Bar
Ansi Code SCFT B32MM-320
Ansi Number SCFT B32MM-320
Bar Dia. 1.259"
Compatible Hardware #10-24 Head Bolt
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Application Boring
Min. Bore Dia. 1.575"
Overall Length 320 mm
Shank Dia. 32 mm