ULTRA-DEX USA CFT B32MM-416 Boring Bar | AH3UWN 33NA21
ARCH CUTTING TOOLS CFT B32MM-416 Boring Bar
Item: AH3UWNModel: CFT B32MM-416
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Boring Bar
Ansi Code CFT B32MM-416
Ansi Number CFT B32MM-416
Bar Dia. 1.259"
Compatible Hardware #10-24 Head Bolt
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Application Boring
Iso Number CFT B32MM-416
Min. Bore Dia. 1.47"
Overall Length 416 mm
Shank Dia. 32 mm