ULTRA-DEX USA CFT B25MM-250 Boring Bar | AH3UWH 33NA16
ARCH CUTTING TOOLS CFT B25MM-250 Boring Bar
Item: AH3UWHModel: CFT B25MM-250
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Boring Bar
Ansi Code CFT B25MM-250
Ansi Number CFT B25MM-250
Bar Dia. 0.984"
Compatible Hardware #8-32 Head Bolt
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Application Boring
Iso Number CFT B25MM-250
Min. Bore Dia. 1.2"
Overall Length 250 mm
Shank Dia. 25 mm