FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 27.8 mm |
| Max. Head Dia./width | 19.2 mm |
| Max. Head Height | 2.8 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 2.22 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 2.22 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-641
Explore More
- KEYSHAFT
- Chop Saws and Cut-Off Machines
- Impact Wrench Accessories
- Stair Tread Covers and Nosings
- Strobe and Flashing Lights
- Tire Mounting and Demounting Tools
- UNISTRUT P2458 Tubular Knee Braces
- RUD CHAIN TXP Texolution Point Swivel Hoist Rings, Metric Thread
- TRITAN HCP Series Pillow Block Bearings
- BATTALION Heavy Duty Hydraulic Door Closer
- MARTIN SPROCKET Body Hammers, Fiberglass Handle
- TB WOODS XL 0.2 Inch Pitch Tim Pulleys
- CONDOR High-Visibility Vest, ANSI Class 2, Mesh Polyester, Zipper, Lime
- VOLLRATH Tribute Stainless Steel Fry Pan Covers With Dipped Handle
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM6X25 Machine Screw, 25 x 19.2 x 2.8 mm, M6 x 1 Thread Size, Stainless Steel
€35.71 /unit







