FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 12.8 mm |
| Max. Head Dia./width | 19.2 mm |
| Max. Head Height | 2.8 mm |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 2.22 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 2.22 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-806
Explore More
- KEYSHAFT
- Hollow Wall and Wallboard Anchors
- Chucking Reamers
- Fixed Gas Detectors
- Crane Scales and Dynamometers
- Drum Pump Accessories
- DESTACO 344-M Series Pull Action Latch Clamps
- UVEX BY HONEYWELL A700 Series Lightweight Wraparound Safety Glasses
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND EP2 24 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Label Sheet, Cryo, 9.5 mm Dots
- SPEEDCLEAN SpeedyFoam Condenser Coil Cleaners
- DWYER INSTRUMENTS A3000 Series Photohelic Pressure Switch/Gages
- REGAL Spiral Point Taps, Plug, HSS, Nitride & Steam Oxide
- ANTHONY INTERNATIONAL Door Gaskets
- CALDWELL H90 Series Portable Gantry Cranes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM6X10 Machine Screw, 10 x 19.2 x 2.8 mm, M6 x 1 Thread Size, Stainless Steel
€17.39 /unit







