FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Machine Screw |
| Length | 7.98 mm |
| Max. Head Dia./width | 12.8 mm |
| Max. Head Height | 1.98 mm |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.59 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 1.59 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-803
Explore More
- KEYSHAFT
- Gauges and Electronics
- Twist Lock Receptacles
- Door Holders
- Modular Mat Edging
- Hydraulic Vibrators
- CONDOR Cowhide Leather Premium Gloves, White
- RUD CHAIN VLBS Weld On Blocks
- ANVIL AS6151 Series Plastic Closure Strips
- RUD CHAIN PP-VIP PowerPoint Direct Chain Connections, Metric Fine Thread
- SPEEDAIRE Double Acting Round Air Cylinder, Nose and Pivot Mount, 1-1/2" Bore Diameter
- DAYTON Shaft Collar
- COOPER B-LINE B200 Series Square Washerss
- VERMONT GAGE Go Standard Thread Plug Gages, 1 5/16-28 Un
- MORSE CUTTING TOOLS 2435 Series Screw Machine Length Drills, M42 Cobalt
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR ZWM3X6 Machine Screw, 6 x 12.8 x 1.98 mm, M3 x 0.5 Thread Size, Stainless Steel
€16.28 /unit







