APPROVED VENDOR M51140.030.0010 Machine Screw Pan M3 X 0.50 X 10 L, 100PK | AE9ALM 6GY28
APPROVED VENDOR M51140.030.0010 Machine Screw, M3x0.5 Thread Size, SS, 10 mm Lg., Pan, Plain, Slotted
Item: AE9ALMModel: M51140.030.0010Cross Ref: 6GY28
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade A2
Head Dia. 5.6 mm
Head Height 1.8 mm
Head Type Pan
Length 10 mm
Material Stainless Steel
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 72500 psi
Thread Length 10 mm
Thread Size M3 x 0.5
Shipping Info:
Ship weight (kg) 0.08
Ship height (cm)2.03
Ship length (cm)10.16
Ship width (cm)3.3
HS code7318156070
Country of OriginTW
Product Variants
APPROVED VENDOR 1ZU11 Machine Screw Pan 1-72 X 1/4 L, 100PK | AB4QCE 1ZU11#1-720.046"Fine0.142"---Grade 18-8100-