APPROVED VENDOR M51110.080.0025 Machine Screw Flat M8 X 1.25 X 25 L, 25PK | AE9BPT 6HE99
APPROVED VENDOR M51110.080.0025 Machine Screw, M8x1.25 Thread Size, SS, 25 mm Lg., Flat, Plain, Slotted
Item: AE9BPTModel: M51110.080.0025Cross Ref: 6HE99
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Drive Type Slotted
Fastener Length 25 mm
Head Angle 90°
Head Dia. 15.8 mm
Head Height 4.65 mm
Head Type Flat
Length 25 mm
Machine Screw Type Standard Machine Screw
Material Stainless Steel
Screw Size M8
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 72500 psi
Thread Fit 6G
Thread Length 25 mm
Thread Pitch 1.25 mm