APPROVED VENDOR M01010.080.0022 Hex Cap Screw M8 x 1.25, 22mm Length, 100PK | AB8DPZ 25DD46
APPROVED VENDOR M01010.080.0022 Hex Head Cap Screw, M8x1.25 Thread Size, Steel, 22 mm Lg., 5.3 mm Head Ht.
Item: AB8DPZModel: M01010.080.0022Cross Ref: 25DD46
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Non Graded
Hardness Rockwell C22
Head Height 5.3 mm
Head Type Hex
Head Width 13 mm
Length 22 mm
Material Steel
Min. Thread Length 22mm
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 116000 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 22 mm