FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 60 |
| Compatible Pitch | 2/25" |
| Inside Dia. | 1.356" |
| Overall Flange Width | 0.06" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-617
Explore More
- KEYSHAFT
- Hex Head Cap Screws
- Panel Mount Tachometers
- PA Amplifiers
- Window and Wall Air Conditioners
- Manual Drain Cleaners
- AKRO-MILS 30138 Shelf Bins
- ANSELL 47-402 Activarmr Comfortable Oil Repellent Gloves For Medium Duty Tasks
- CAROL Multi Conductor Cable, Foil Sheild
- JOHN GUEST Plug In Elbows, Acetal Gray
- ANVIL AS300H Series Channel With Holes
- PRECISION BRAND Arbor Spacer Assortment
- DIXON Grease Whip Hose Assemblies
- EATON Clip Systems
- 3M 8420 and 8430 Series Cold Shrink Connector Insulators
- PALMETTO PACKING 1575 Style Packing Seals
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 60MPFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for MXL Tooth, 60 Teeth, Aluminium
€5.38 /unit


