APPROVED VENDOR 55VL29 Literature Mailer, Single Wall, 30 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
5.00% off
€5.98 /unit
This product can only be shipped in multiples of 25Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Mailer |
| Max. Load Capacity | 65 lbs. |
| Outside Height | 4 1/4" |
| Outside Length | 30 3/4" |
| Outside Width | 24 1/2" |
| Post-consumer Recyclability | 100% |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 19.59 |
| Ship height (cm) | 7.62 |
| Ship width (cm) | 120.02 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-622
Explore More
- KEYSHAFT
- Toggle Switches
- Wire Carts
- Security Carts
- Underground Utility Locators
- Grilles
- CAIMAN Heatrac Insulated Palm Grip Waterproof Winter Gloves
- SALISBURY Class 0 Electrical Insulating Rubber Gloves, 11 Inch, Yellow
- BURNDY GRC Type Mechanical Ground Rod Clamps
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X1500 Gas Springs
- METRO Solid Shelf 24x48 inch
- PARKER PXV series, Visual Indicators
- ZURN DUXL Dielectric Pipe Fittings
- HUBBELL WIRING DEVICE-KELLEMS iSTATION Plates
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 55VL29 Literature Mailer, Single Wall, 30 Inch Length
€6.30 /unit







