APPROVED VENDOR 5314MX683525 Timing Belt Pulley, 68 mm Belt Width, 53 Teeth
Get it by Thursday, May 21
5.00% off
€909.32 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Timing Belt |
| Face Width | 3.328" |
| For Bushing Size | 3525 |
| Outside Dia. | 9.687" |
| Overall Width | 3 21/64" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 15.3 |
| Ship height (cm) | 25.4 |
| Ship length (cm) | 15.24 |
| Ship width (cm) | 25.4 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
288MX121108 | 288MX121108 | €179.79 | |
![]() |
288MX211108 | 288MX211108 | €269.08 | |
![]() |
11214MX203525 | 11214MX203525 | €1,337.15 | |
![]() |
11214MX373525 | 11214MX373525 | €1,727.93 | |
![]() |
11214MX684030 | 11214MX684030 | €2,196.81 | |
![]() |
1128MX122012 | 1128MX122012 | €647.90 | |
![]() |
1128MX212517 | 1128MX212517 | €675.66 |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-640
Explore More
- KEYSHAFT
- Shipping Label and Tape Dispensers
- Hazardous Location Manual Motor Switches and Starters
- Combustion Air Intake Systems
- Strapping Cutters
- Turnout Gear Storage Rack Accessories
- DESTACO 205 Series Horizontal Hold Down Clamps, Solid Bar
- PROTO Flex Impact Socket, 1/2 Inch Drive Size, Metric, Deep
- VIBCO GIO Series PlasticTurbine Silent Pneumatic Vibrators
- LIFT PRODUCTS Electro Hydraulic Tilters
- SPEARS VALVES CPVC Premium Actuated True Union 2000 Industrial Pneumatic Ball Valves, Socket, EPDM
- PALMETTO PACKING 1387 Style Packing Seals
- REES Selector Switches
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 5314MX683525 Timing Belt Pulley, 68 mm Belt Width, 53 Teeth
€957.18 /unit





