APPROVED VENDOR 4814MX683525 Timing Belt Pulley, 68 mm Belt Width, 48 Teeth
Get it by Thursday, May 21
5.00% off
€840.15 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Timing Belt |
| Face Width | 3.328" |
| For Bushing Size | 3525 |
| Outside Dia. | 8.941" |
| Overall Width | 3 21/64" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 10.9 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 22.86 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
288MX121108 | 288MX121108 | €179.79 | |
![]() |
288MX211108 | 288MX211108 | €269.08 | |
![]() |
11214MX203525 | 11214MX203525 | €1,337.15 | |
![]() |
11214MX373525 | 11214MX373525 | €1,727.93 | |
![]() |
11214MX684030 | 11214MX684030 | €2,196.81 | |
![]() |
1128MX122012 | 1128MX122012 | €647.90 | |
![]() |
1128MX212517 | 1128MX212517 | €675.66 |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Nas1352n08-10
Explore More
- KEYSHAFT
- Air Nibblers and Shears
- Lubricant Storage and Dispensing Systems
- Filter Papers and Extraction Thimbles
- Squeegee Replacement Blades and Refills
- Inline Filters and Filter Capsules
- AUTOQUIP Hydraulic Freight Lifts
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS Cutting Boards
- BOLLE SAFETY Contour Safety Glasses
- ELVEX Full Magnifying Protective Eyewears
- MUELLER INDUSTRIES 74DHH Sure Check Double Disc Check Valves
- WHEELOCK PRODUCTS Horn Strobe
- DURHAM MANUFACTURING 3-Sided Stock Carts
- EATON Motor Control Starters
- STA LUBE Multipurpose Greases
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 4814MX683525 Timing Belt Pulley, 68 mm Belt Width, 48 Teeth
€884.38 /unit





