FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 45 |
| Compatible Pitch | 2/25" |
| Inside Dia. | 1.004" |
| Overall Flange Width | 0.06" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Nas1352n08-10
Explore More
- KEYSHAFT
- Brackets
- Keyless Bushings
- Laboratory Hot Plates
- Engine Driven Pump Accessories
- V-Belt Guides
- MCR SAFETY Luminator Reflective Rain Gears
- ANSELL Class 2 Electrical Gloves, 16 Inch, Black
- JOHN GUEST Union Connectors, Polypropylene White
- ANVIL AS300S Series Channel With Long Slots
- ANVIL AS926 Series Strut Braces
- EATON Roller Assemblies
- ALL GEAR Purple Haze Arborist Climbing Lines
- INSIZE Mechanical Sheet Metal Micrometers
- SCOTSMAN Bearings
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 45MPFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for MXL Tooth, 45 Teeth, Aluminium
€4.55 /unit

