FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Inside Dia. | 0.978" |
| Pitch | 2/25" |
| Stock Thickness | 1/25" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-602
Explore More
- KEYSHAFT
- Welding Hose
- Beverage Dispensers
- Towing Chains and Cables
- Electronic Flowmeter Accessories
- Spherical Roller Bearings
- ANSELL 29-865 Alphatec Medium Duty Unsupported Neoprene Gloves
- NIROFLEX USA Niroflex2000 Cut Resistant Gloves, Wrist Length
- CONDOR Straight Thumb Gauntlet Cuff Welding Gloves
- KEO Center Reamer Sets, 3-Flute
- GLOBE SCIENTIFIC Pitchers, Molded Graduations
- COOPER B-LINE B3067 Series Heavy Duty Welded Brackets
- VERMONT GAGE Nptf Tapered Pipe Plugs, L-3
- HILMAN ROLLERS FT Series Individual Rollers
- DESTACO WK Series Pneumatic Power Cylinders
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 44MPFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for MXL Tooth, 44 Teeth, Aluminium
€4.22 /unit


