FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Outside Dia. | 0.464" |
| Pitch Dia. | 0.484" |
| Thread Pitch | 2/25" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.03 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
| Country of Origin | IN |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-625
Explore More
- KEYSHAFT
- Self-Propelled Floor Scrubbers
- Precision Screwdrivers
- Roll Groovers
- Body Clips
- Pipe Couplings
- PROTO Impact Socket, 1/4 Inch, Imperial, Heat Treated Alloy Steel, Standard
- RUD CHAIN WPP-S Powerpoint Universal Connection Hoist Rings
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Amber Media Bottles
- AKRO-MILS 33168 Akro Grid Dividable Plastic Storage Boxes
- EATON 10250T Series Flush Mounting Covers
- MORSE DRUM 510S-XR Series Vertical-Lift Drum Pourers With Extended Reach
- JAMCO 2 Shelf Low Profile Carts, Offset Handle
- STEARNS BRAKES 87600 Series Hub And Set Screw Assemblies
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 19MPPS3A Timing Pulley Bar Stock, MXL Tooth, 19 Teeth, Aluminium, 4 Inch Overall Length
€54.35 /unit





