FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 19 |
| Compatible Pitch | 1/2" |
| Inside Dia. | 2.504" |
| Overall Flange Width | 1/8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.04 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
Explore More
- KEYSHAFT
- Compressed Air Sprayers
- Gas Appliance Controls
- Time Delay Midget Fuses
- Lanyards
- Tubular Machine Tool Lights
- ANSELL Natural Rubber Latex Gloves, 14 Inch Length
- CONDOR High-Visibility Vest, Mesh Polyester, X Stripe Pattern, Single, Orange
- CHICAGO PNEUMATIC CP26 Series Clutch Screwdrivers
- GLOBE SCIENTIFIC Wash Bottle, Wide Mouth, PP
- ANVIL AF700SS Series Universal Swivel Attachments, 316 Stainless Steel
- WESTWARD MIG Welding Wire
- CANTEX Conduit Body Ll Pvc
- WRIGHT TOOL Denim Tool Rolls
- VELP SCIENTIFIC Lab Shakers
- ZOELLER 600 Series Sewage Pumps
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 19HFS Timing Pulley Bar Stock Flange, for H Tooth, 19 Teeth, Steel, 0.5 Inch Compatible Pitch
€17.83 /unit

