FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 19 |
| Compatible Pitch | 5 mm |
| Inside Dia. | 0.887" |
| Overall Flange Width | 0.065" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-806
Explore More
- KEYSHAFT
- Exit Device Trims
- Pipetters
- Antistatic Heel Ground Assembly
- Automotive Wire and Cable
- Slide Hammer Accessories
- RUD CHAIN Ice Bolts
- LUMAPRO Miniature Incandescent Bulbs, B3 Lamp Shape
- YELLOW JACKET Plus II Hose Sets With FlexFlow Valve
- GLOBE SCIENTIFIC Globe Glass Volumetric Flasks
- WIHA TOOLS Needle Nose Pliers
- TSUBAKI Sprocket 3.920 Outer #50
- SPEARS VALVES CPVC Y-Check Valves, True Union Threaded Ends, FKM
- TB WOODS 3VX Section V-Belts
- CLEVELAND High Speed Steel Double End Ball End Mills
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 195MFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for HTD Tooth, 19 Teeth, Aluminium, 5 mm Compatible Pitch
€3.40 /unit


