FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Belt |
| Face Width | 0.391" |
| Hub Dia. | 5/16" |
| Hub Projection | 15/64" |
| Pitch | 2/25" |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.91 |
| Ship length (cm) | 22.86 |
| Ship width (cm) | 1.91 |
| Country of Origin | CN |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
17LF075X12 | 17LF075X12 | €88.35 | |
![]() |
17LF075X34 | 17LF075X34 | €93.49 | |
![]() |
17LF075X58 | 17LF075X58 | €93.49 | |
![]() |
17LF100X12 | 17LF100X12 | €107.44 | |
![]() |
17LF100X34 | 17LF100X34 | €112.01 | |
![]() |
17LF100X58 | 17LF100X58 | €112.01 | |
![]() |
60MP0256FA3 | 60MP0256FA3 | €46.67 |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms15795-805
Explore More
- KEYSHAFT
- Voltage and Continuity Testers
- Room Air Conditioner Motors
- Dock Bumpers
- Polyethylene Tube Fittings
- Spectrum Analyzer Accessories
- PLAST-O-MATIC EBVC Series Heavy Duty ON/OFF Actuator Ball Valves
- ANSELL 40-105 Edge Multipurpose Nitrile Coated Gloves
- IRONCAT Welding Gloves, Elkskin Leather, Gold
- MUELLER INDUSTRIES LF358-N Bronze Body Y Strainers
- STARRETT Dial Calipers
- WOODHEAD 130128 Series Stranded Cable
- PASS AND SEYMOUR Wide Slide Series CFL/LED/Incandescent Dimmers
- VIKAN 39 Inch Stainless Steel Handles
- STARRETT Depth Micrometer Replacement Rods
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 18MP0256FA2 Timing Belt Pulleys, for MXL Belt, 1/4 Inch Belt Width, 18 Teeth, 3/16 Inch Bore, Fixed
€26.63 /unit




