FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 18 |
| Compatible Pitch | 2 mm |
| Material Thickness | 0.032" |
| Overall Flange Width | 0.052" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
Explore More
- KEYSHAFT
- Socket Bit Sets
- Single Pole Devices
- Spiral Saw Accessories
- ID Card Printer Accessories
- AC Current Line Splitters
- REVCOR Propeller, 20 inch
- DESTACO 8007 Series Pneumatic Toggle Clamps
- HELICOIL High Spiral Flute Bottoming Taps, 5H, Metric Coarse
- DWYER INSTRUMENTS DM-1100 Series DigiMag Digital Differential Pressure Gages
- SUGATSUNE Recessed Pull Handles
- LOUISVILLE One-Person Scaffolding Stage
- HOFFMAN Zonex Series Hazardous Location Enclosures
- WEG Electric Field Installable Shunt Trips
- FACOM 39 Short Reach Combination Wrenches
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 182PFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for GT Tooth, 18 Teeth, Aluminium, 2 mm Compatible Pitch
€2.83 /unit

