FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 17 |
| Compatible Pitch | 5 mm |
| Inside Dia. | 0.748" |
| Overall Flange Width | 0.065" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-625
Explore More
- KEYSHAFT
- High Speed Semiconductor Fuses
- Immersion Heater Replacement Thermostats
- Flux Dispensers
- Quick Connect Cutting Torch Couplings
- Rectangular Connectors
- RUD CHAIN WPPH-VIP Powerpoint Direct Vip Chain Connection Hoist Rings
- VIBCO GIO Series PlasticTurbine Silent Pneumatic Vibrators
- BURNDY AMS Dual Rated Splicers/Reducers
- ALPHA FITTINGS Push To Connect Fittings Kit, NPT
- WESTWARD Stick Electrode Aluminium
- CCL Weather Resistant Cam Lock
- QUANTUM STORAGE SYSTEMS Conductive Ultra Stack And Hang Bin Dividers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 175MFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for HTD Tooth, 17 Teeth, Aluminium, 5 mm Compatible Pitch
€3.18 /unit


