FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Belt |
| Hub Dia. | 37/64" |
| Hub Projection | 15/64" |
| Pitch | 2/25" |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 1.52 |
| Ship length (cm) | 1.52 |
| Ship width (cm) | 1.52 |
| Country of Origin | CN |
Product Variants
| Product | Model | MPN | Price | |
|---|---|---|---|---|
![]() |
17LF075X12 | 17LF075X12 | €88.35 | |
![]() |
17LF075X34 | 17LF075X34 | €93.49 | |
![]() |
17LF075X58 | 17LF075X58 | €93.49 | |
![]() |
17LF100X12 | 17LF100X12 | €107.44 | |
![]() |
17LF100X34 | 17LF100X34 | €112.01 | |
![]() |
17LF100X58 | 17LF100X58 | €112.01 | |
![]() |
60MP0256FA3 | 60MP0256FA3 | €46.67 |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-625
Explore More
- KEYSHAFT
- Body Belts
- Lamp Cord
- TIG Welding Rods
- Flange Coupling Kit
- Chromatography Syringes
- CAROL Multi Conductor Cable, Foil Sheild
- YELLOW JACKET PLUS II Hoses With Compact Ball Valve End, Pack of 3
- BUSSMANN BPMA Series Surge Protection Devices
- TECHNIKS Retention Knobs
- EATON RMQ 16 Modular Pushbuttons
- 3M AP800 Series Whole House Water Filtration Systems
- PARKER 270NTA Series Air Brake NTA Female Elbows
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 16MP0256CA2 Timing Belt Pulleys, for MXL Belt, 1/4 Inch Belt Width, 16 Teeth, 3/16 Inch Bore, Fixed
€26.36 /unit




