FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 15 |
| Compatible Pitch | 2 mm |
| Material Thickness | 0.025" |
| Overall Flange Width | 0.045" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-640
Explore More
- KEYSHAFT
- Laboratory Mixer Accessories
- Thermal Imagers
- Center Punches
- Road and Asphalt Rakes
- Door Stops
- AKRO-MILS 30280 Akrobins Super Size Bins
- DESTACO 89R Series Pneumatic Swing Clamps
- ANSELL 72-400 Hyflex Cut Resistant Gloves
- PROTO Tethered Aligning Pry Bars
- MERSEN FERRAZ A4BQ Series Time-Delay Fuses, Class L
- LINN GEAR 850 Series LSB Sprockets
- GROVE GEAR NH Series, BM-L Style, 818 Size, Ironman Narrow Housing Worm Gear Reducers
- KIMBLE CHASE Class B Cylinders, Single Metric Scale and Glass Stopper
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 152PFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for GT Tooth, 15 Teeth, Aluminium, 2 mm Compatible Pitch
€2.63 /unit


