FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 14 |
| Compatible Pitch | 1/5" |
| Inside Dia. | 0.684" |
| Overall Flange Width | 0.065" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-629
Explore More
- KEYSHAFT
- Depressed Center Wheels
- Rubber Sheets and Strips
- Collet Sets
- Vacuum Breakers
- Bronze Flat Bars
- DESTACO 3031, 3051 Series Pull Action Latch Clamps
- CONDOR High-Visibility Vest, Mesh Polyester, U Stripe Pattern, Single, Orange
- DAYTON Valve Stoppers
- VESTIL GR-F3R Series Structural Guard Rails, Yellow, Bolt-On
- CALBRITE Post Bases
- SQUARE D QOB-EDP Series Bolt-On Miniature Circuit Breakers
- JAMCO Safety Cabinets For Flammables, 2 Door Types, Self Close
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 14XLFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for XL Tooth, 14 Teeth, Aluminium
€3.16 /unit

