FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 12 |
| Compatible Pitch | 2 mm |
| Material Thickness | 0.025" |
| Overall Flange Width | 0.045" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Nas1352n08-10
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-640
Explore More
- KEYSHAFT
- Welder Generators
- Moisture Meters
- Spill Kits and Stations
- Open End Wrench Sets
- Power Systems and Components
- DWYER INSTRUMENTS STC Series Pipe-Mount Bimetal Surface Thermometers
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS Metric Hollow Punch Kits
- ANSELL 11-651 Hyflex Medium Duty Cut Resistant Industrial Protective Gloves
- MUELLER INDUSTRIES 721-N Triple Duty Control Check Valves
- BRANSON Beaker Cover
- MOODY TOOL Reversible Ball-Hex Blade
- EATON W-VAC Type Shunt Trips
- ENERPAC VE Series Valves
- NIBCO WD-5022 Series Butterfly Valves, Ductile Iron, Wafer Type, 285 PSI
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 122PFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for GT Tooth, 12 Teeth, Aluminium, 2 mm Compatible Pitch
€2.60 /unit

