FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Timing Pulley |
| Compatible No. Of Teeth | 11 |
| Compatible Pitch | 3/8" |
| Inside Dia. | 1.101" |
| Overall Flange Width | 0.09" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.01 |
| Ship height (cm) | 22.86 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 15.24 |
| Country of Origin | US |
Popular Search Queries
- Approved-vendor Ms15795-806
- Approved-vendor Ms16555-641
- Approved-vendor Ms16555-602
- Approved-vendor Ms16555-622
- Approved-vendor Ms15795-803
- Approved-vendor Ms16555-640
- Approved-vendor Ms16555-625
- Approved-vendor Ms16555-629
- Approved-vendor Ms16555-617
- Approved-vendor Ms15795-805
- Approved-vendor Nas1352n08-10
Explore More
- KEYSHAFT
- Tool and Appliance Tester Accessories
- Firefighter Gloves
- Warning Whip Accessories
- Squeegee Replacement Blades and Refills
- Industrial Pool and Spa Pumps
- OIL SAFE Color-Coded Steel Tube Grease Guns, Lever
- ML KISHIGO High Visibility Vests, Orange
- CHICAGO PNEUMATIC CP7255 Series Orbital Sanders
- JOHN GUEST Union Connectors, Polypropylene White
- GLOBE SCIENTIFIC Label Rolls, Cryo, 13 mm Dots
- SPEARS VALVES CPVC True Union 2000 Industrial Ball Valves, JIS Socket, EPDM, Metric
- SPEARS VALVES PVC White Schedule 40 Pipes, Plain End
- CLEVELAND High Performance Roughing/Finishing Carbide Square End Mills
- GLOBE SCIENTIFIC Snap-N-Rack Test Tube Racks, For 20/21 mm Tubes
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
APPROVED VENDOR 11LFA Timing Pulley Bar Stock Flange, for L Tooth, 11 Teeth, Aluminium
€5.51 /unit


